Інжинірингова компанія

Компанія Yokogawa випустила нову версію інтегрованої системи управління виробництвом CENTUM VP R6.08

Компанія Yokogawa Electric Corporation (TOKYO: 6841) заявила про те, що 22 січня була випущена нова версія основного продукту сімейства управління промисловими об’єктами та їх безпекою OpreXTM. Ця інтегрована система має назву CENTUMTM VP, а її нова версія R6.08 вже значно покращила роботу, оскільки має ряд удосконалень:

 • значно знизився обсяг робіт, необхідних для поновлення CPU модуля системи;
 • розроблено новий пакет інструментаріїв та сертифікацій за стандартами для CPU модуля;
 • з’явилася можливість оновлення системи CENTUM VP без переривання процесу управління;
 • забезпечується стабільна експлуатація виробництва та можливість ефективного використання активів безпосередньо під час оновлення системи.
Нова версія інтегрованої системи управління виробництвом CENTUM VP R6.08

Ціль та задачі розробки системи

Однією з основних вимог до експлуатації виробничих активів є ефективність, а також технічна складова. Установка сучасного обладнання, яке дає можливість застосовувати та взаємодіяти з новітніми технічними розробками, є ключовим моментом для компаній, які експлуатують свої активи вже більше 10-20 років. Це необхідно для збереження конкурентоспроможності як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках.

Створення версії R6.08 системи CENTUM VP є черговим етапом розвитку і досягнення поставлених цілей всередині компанії Yokogawa, які було заплановано до кінця 2050 р. Однією з таких цілей стало досягнення Економіки замкнутого циклу, так званої безвідходності. Завдяки тому, що роботи в цій сфері не перериваються, Замовники можуть безперервно та максимально довго експлуатувати активи, які є в їхньому розпорядженні.

Основні покращення:

 • Можливість оновлення CPU модулів без заміни шафи.

Для того, щоб оновити CPU модулі контролерів CENTUM CS3000 VP раніше було необхідно повністю виймати всю шафу, яка містить обладнання. Але вона має висоту близько 2 метрів і вагу понад 200 кг. Це був дуже енергоємний та трудомісткий процес, і він потребував досить багато часу.

Компанією Yokogawa був розроблений спеціальний інструмент-пакет, який дозволяє виключити необхідність заміни шафи управління під час оновлення CPU модулів. До його складу входять датчики навколишнього середовища та охолоджуючі вентилятори. Застосування цього інструменту дозволяє знизити обсяг необхідної роботи і навантаження, а також кількість відходів під час заміни, підвищує можливість застосування нових технологій.

 • Покращення функції оновлення онлайн для систем управління періодичними процесами.

Для підвищення зручності експлуатації, інженерних якостей системи та задля додавання функціоналу програмного забезпечення CPU модулів потрібно періодично оновлювати прошивки. Раніше такий процес займав кілька днів і потребував зупинки процесу управління. Це спричиняло необхідність на час зупиняти виробництво.

У 2017 році була випущена версія CENTUM VP R6.05, що дозволяє проводити всі необхідні оновлення онлайн, при цьому були покращені інженерні якості системи, зробивши її експлуатацію більш зручною. Кожна наступна версія ще більше розширювала сценарії можливостей користування цією функцією. Нова версія R6.08 дає можливість підтримки SEBOL, основної мови програмування систем управління періодичними процесами.

Цільовий ринок клієнтів:

 • нафтопереробна, нафтохімічна та хімічна промисловість;
 • електрогенеруюча і газова промисловість;
 • кольорова і чорна металургія;
 • фармацевтична промисловість;
 • харчова промисловість;
 • водопостачання та водоочищення;
 • целюлозно-паперове виробництво;
 • цементна промисловість та інші.

Застосування продукту

Контроль та управління експлуатаційними процесами виробництва.

Серія систем управління CENTUM

Перша версія системи управління CENTUM (РСУ) компанією Yokogawa була випущена в 1975 році. На той період часу вона була єдиною в світі.

Платформа CENTUM VP є дев’ятим поколінням серії CENTUM. Основними її перевагами є надійність роботи в будь-яких умовах, сумісність з попередніми моделями і з новими передовими технологічними рішеннями. Серія CENTUM є флагманом виробничої лінійки компанії Yokogawa, яке зберігає цю позицію вже більше 40 років.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение