Інжинірингова компанія

Розробка програмного забезпечення і міграція системи управління комерційного вузла обліку газа ПАТ “АЗОТ” м. Черкаси

Фото: Разработка ПО и МСУ коммерческого узла учета газа для ПАО «АЗОТ» Черкассы

Вузол комерційного обліку споживання природного газу ПАТ “Черкаси АЗОТ” був введений в комерційну експлуатацію в 1998 р. на базі ПТК ф. YOKOGAWA “CENTUM СS”. Алгоритм розрахунку і прикладне програмне забезпечення розроблялися спільно ВАТ “АЗОТ” та Yokogawa Electric Corp. Japan.

Вузол призначений для виміру кількості спожитого природного газу, отриманого по двом введенням, приведення його до стандартних умов, формування звітів і надання поточної інформації диспетчеру в режимі реального часу. Вимір витрати здійснюється за допомогою стандартних діафрагм, щільномірів, датчиків температури, надлишкоговго та атмосферного тиску. Для забезпечення максимальної надійності всі датчики резервовані. В якості польового КВП використовуються датчики виробництва ф. Yokogawa.

У зв’язку з підготовкою до впровадження в Україні ГОСТ 8.586.1…5:2009 (ISO 5167-1.4:2003) “Метрологія. Вимір витрати і кількості рідин та газів за допомогою стандартних звужуючих пристроїв” нашими співробітниками був розроблений алгоритм і підготовлено відповідне прикладне програмне забезпечення для розрахунку об’єму та витрати природного газу на вузлах обліку з використанням стандартних діафрагм та інших витратомірних пристроїв. Цей алгоритм має гнучку структуру і дозволяє з високою точністю обчислювати реальну миттєву витрату природного газу і приводити його параметри до стандартних умов.

У 2014 р. була проведена міграція вузла комерційного обліку природного газу з “CENTUM CS” на “CENTUM VP” R 5.03.00.

В процесі проведення міграції, вказаний вище алгоритм був успішно впроваджений на Пункті обліку природного газу ПАТ “АЗОТ” м. Черкаси, про що отримано свідоцтво №39.1774.13 від 26 грудня 2013 р. видане Державним підприємством “Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації і захисту прав споживачів” (ДП “Укрметртестстандарт”). Обчислені миттєві витрати накопичуються за годину і заносяться у базу даних для формування звітів про спожитий природний газ.

Системою формуються наступні види звітів: календарний добовий, календарний місячний, контрактний добовий, контрактний місячний по кожному введенню окремо і сумарний по двом введеннях.

Фото: Схема внешних соединений АСУТП
Фото: Схема внешних соединений АСУТП
Фото: Мнемосхема узла учета ПГ
Фото: Мнемосхема узла учета ПГ
Фото: Мнемосхема узла учета ПГ (сокращенная)
Фото: Мнемосхема узла учета ПГ (сокращенная)
Фото: Внешний вид контроллера Yokogawa AFS20D
Фото: Внешний вид контроллера Yokogawa AFS20D
shema-vneshnih-soedinenij-asutp
mnemoshema-uzla-2-ucheta-pg
mnemoshema-uzla-ucheta-pg-sokrashhennaya
kontroller-yokogawa-afs20d
previous arrow
next arrow
shema-vneshnih-soedinenij-asutp
mnemoshema-uzla-2-ucheta-pg
mnemoshema-uzla-ucheta-pg-sokrashhennaya
kontroller-yokogawa-afs20d
previous arrow
next arrow

ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение