Інжинірингова компанія

ТОВ “ЕНЕРГІЯ ТА ГАЗ УКРАЇНА”

Фото: ООО «ЭНЕРГИЯ и ГАЗ УКРАИНА»

Виробничі потужності ТОВ “Енергія та газ Україна” територіально розташовані в м. Одесі та являють собою – когенераційну установку по комбінованому виробництву теплової та електричної енергії з утилізацією атмосферного залишку висбрекінга (далі – енергоблок).

Енергоблок призначений для комбінованого вироблення електричній і тепловій енергії для автономного енергопостачання споживачів. Електричне навантаження споживачів з урахуванням коефіцієнта одночасності складає – 17,8 МВт з можливістю подальшого збільшення до 54 МВт при повному розвитку. Теплове навантаження споживачів енергоблока складає: в парі Р = 1,4 МПа t=250°, максимальна – до 70 т/ч (зимовий період з обліком з/н енергоблоку), мінімальна, – 15 т/ч (літній період), мінімальна, – 3,0 Гкал/ч (літній період).

Енергоблок введений в експлуатацію в 2010 році, до його складу входять наступні виробничі ділянки:

 • дизель-поршневі агрегати;
 • парові котли-утилізатори;
 • установка відхідних газів від оксидів сірки;
 • господарство рідкого палива у складі;
 • парк зберігання основного і резервного палива та мастильних масел;
 • насосна основного і резервного палива;
 • вузол розвантаження вапна;
 • силосний склад зберігання вапняку;
 • відділення приготування вапнякової суспензії;
 • силосний склад зберігання гіпсу;
 • склад карбаміду;
 • відділення приготування і видачі розчину карбаміду.
165-af5ab0cd73
161-9ef3d28ca1
159-859fb325c0
160-a6e3fa074b
previous arrow
next arrow
165-af5ab0cd73
161-9ef3d28ca1
159-859fb325c0
160-a6e3fa074b
previous arrow
next arrow

Для виробництва електроенергії використовуються два дизель-поршневых агрегата W20V32 виробництва фірми “WARTSILA” (Фінляндія), сумарною електричною потужністю 17,8 МВт. Основне паливо для агрегатів – атмосферний залишок процесу вісбрекинга гудрону, пускове паливо – дизельне паливо. Резервне паливо: мазут марки М-100. Для виробництва теплової енергії використовуються два парові котли-утилізатори Е-35-13/250, виробництва ЗАТ ХКП “Котлоенергопроект” (м. Харків), що працюють за скидальною схемою з допаленням димових газів після дизельних агрегатів, сумарною продуктивністю 70 т/год перегрітої пари з параметрами 1,3 МПа, 250 °С.

Основне паливо для котлів – газ нафтопереробки, атмосферний залишок процесу вісбрекинга, а також їх суміш. Резервне паливо: мазут марки М-100 або природний газ. Для управління обладнанням енергоблока використовується промислова автоматика провідних світових виробників.

Автоматизована система управління технологічними процесами (АСУ ТП) енергоблока – будується за принципом розподіленої системи управління, виконаної на базі обладнання фірми “Honeywell”.

Запропонована система управління “Experion PKS” побудована з використанням контроллерів фірми “Honeywell” С300.

Система безпеки і протиаварійного захисту енергоблока виконана із застосуванням високонадійного обладнання на базі “Safety Manager”.

Крім того, на виробничих майданчиках енергоблока діють системи екологічного моніторингу повітряного середовища, комплексної автоматизованої системи раннього виявлення і сповіщення при надзвичайних ситуаціях.

Персонал ТОВ “НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС” брав участь в усіх етапах проектування, монтажу і запуску в експлуатацію систем автоматизації і протиаварійного захисту енергоблока. Зараз здійснює технічне обслуговуванню і ремонт перелічених вище систем автоматики, КВПіА та засобів аналітичного контролю.

Попередня стаття
Наступна стаття

ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение