Инжиниринговая компания «Нефтегазхим Сервис»

ТОВ “ЕНЕРГІЯ ТА ГАЗ УКРАЇНА”

Фото: ООО «ЭНЕРГИЯ и ГАЗ УКРАИНА»

Виробничі потужності ТОВ “Енергія та газ Україна” територіально розташовані в м. Одесі та являють собою – когенераційну установку по комбінованому виробництву теплової та електричної енергії з утилізацією атмосферного залишку висбрекінга (далі – енергоблок).

Енергоблок призначений для комбінованого вироблення електричній і тепловій енергії для автономного енергопостачання споживачів. Електричне навантаження споживачів з урахуванням коефіцієнта одночасності складає – 17,8 МВт з можливістю подальшого збільшення до 54 МВт при повному розвитку. Теплове навантаження споживачів енергоблока складає: в парі Р = 1,4 МПа t=250°, максимальна – до 70 т/ч (зимовий період з обліком з/н енергоблоку), мінімальна, – 15 т/ч (літній період), мінімальна, – 3,0 Гкал/ч (літній період).

Енергоблок введений в експлуатацію в 2010 році, до його складу входять наступні виробничі ділянки:

 • дизель-поршневі агрегати;
 • парові котли-утилізатори;
 • установка відхідних газів від оксидів сірки;
 • господарство рідкого палива у складі;
 • парк зберігання основного і резервного палива та мастильних масел;
 • насосна основного і резервного палива;
 • вузол розвантаження вапна;
 • силосний склад зберігання вапняку;
 • відділення приготування вапнякової суспензії;
 • силосний склад зберігання гіпсу;
 • склад карбаміду;
 • відділення приготування і видачі розчину карбаміду.
165-af5ab0cd73
161-9ef3d28ca1
159-859fb325c0
160-a6e3fa074b
previous arrow
next arrow
165-af5ab0cd73
161-9ef3d28ca1
159-859fb325c0
160-a6e3fa074b
previous arrow
next arrow

Для виробництва електроенергії використовуються два дизель-поршневых агрегата W20V32 виробництва фірми “WARTSILA” (Фінляндія), сумарною електричною потужністю 17,8 МВт. Основне паливо для агрегатів – атмосферний залишок процесу вісбрекинга гудрону, пускове паливо – дизельне паливо. Резервне паливо: мазут марки М-100. Для виробництва теплової енергії використовуються два парові котли-утилізатори Е-35-13/250, виробництва ЗАТ ХКП “Котлоенергопроект” (м. Харків), що працюють за скидальною схемою з допаленням димових газів після дизельних агрегатів, сумарною продуктивністю 70 т/год перегрітої пари з параметрами 1,3 МПа, 250 °С.

Основне паливо для котлів – газ нафтопереробки, атмосферний залишок процесу вісбрекинга, а також їх суміш. Резервне паливо: мазут марки М-100 або природний газ. Для управління обладнанням енергоблока використовується промислова автоматика провідних світових виробників.

Автоматизована система управління технологічними процесами (АСУ ТП) енергоблока – будується за принципом розподіленої системи управління, виконаної на базі обладнання фірми “Honeywell”.

Запропонована система управління “Experion PKS” побудована з використанням контроллерів фірми “Honeywell” С300.

Система безпеки і протиаварійного захисту енергоблока виконана із застосуванням високонадійного обладнання на базі “Safety Manager”.

Крім того, на виробничих майданчиках енергоблока діють системи екологічного моніторингу повітряного середовища, комплексної автоматизованої системи раннього виявлення і сповіщення при надзвичайних ситуаціях.

Персонал ТОВ “НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС” брав участь в усіх етапах проектування, монтажу і запуску в експлуатацію систем автоматизації і протиаварійного захисту енергоблока. Зараз здійснює технічне обслуговуванню і ремонт перелічених вище систем автоматики, КВПіА та засобів аналітичного контролю.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение