Инжиниринговая компания «Нефтегазхим Сервис»

YOKOGAWA EP-Analytic: аналіз енергоефективності підприємства

“Иокогава Електрик Корпорэйшн” анонсувала випуск програмного забезпечення для аналізу енергоефективності – “EP-Analytics”. ЦеЙ інструмент, який використовує енергетичні показники ефективності (ЕПЕ) для контролю споживання енергії на підприємстві і визначення розбіжності між цільовими ЕПЕ та фактичними. Також він допомагає у визначенні зустрічних заходів по підвищенню енергоефективності. В основі програми “EP-Analytics” лежить рішення по управлінню і оптимізації енергозабезпечення Visual MESA™.

Передумови для розробки

Виробничі підприємства по всьому світу докладають величезні зусилля для підвищення власної енергоефективності і захисту довкілля за рахунок скорочення викидів парникового газу. В 2011 році був випущений стандарт ISO50001, який задає систему вимог, що допомагають компаніям переробної галузі ефективно управляти своїми енергетичними показниками і працювати відповідно до вимог законодавства.

YOKOGAWA є одним з провідних постачальників передових рішень і засобів управління для переробної промисловості. Компанія також успішно допомагає виробничим підприємствам у збереженні енергії за рахунок оптимізації роботи їх установок. У 2013 році YOKOGAWA придбала значну долю в компанії Soteica Visual MESA, яка є однією з провідних світових постачальників систем енергоменеджменту і має серйозний досвід в постачанні рішень для систем енергозабезпечення великих промислових підприємств. Завдяки партнерству з Soteica, сьогодні YOKGAWA може запропонувати своїм замовникам рішення Visual MESA. EP – Analytics – ПЗ для візуалізації енергетичних показників підприємства – грунтується на знанні YOKOGAWA в області технологічних процесів та експлуатації, і використовує технологію управління і оптимізації енергозабезпечення Visual MESA компанії Soteica.

Характеристики продукту

Для підвищення енергоефективності необхідно, в першу чергу, зрозуміти, як енергія використовується кожною технологічною установкою. Візуалізуючи і відстежуючи енергоспоживання на кожній установці, можна легко визначити точки низької ефективності.

Програма EP – Analytics запускається на робочій станції, підключеній за протоколом OPC до системи управління, надаючи програмі доступ до таких технологічних даних як тиск, температура, витрата та ін. Спираючись на двигжок моделювання Visual MESA, EP – Analytics використовує точні моделі на основі фізичних принципів для відстежування потоків енергоносіїв на підприємстві і розраховує показники енергоефективності для кожного окремого технологічного блоку і одиниці устаткування. Це ПЗ також порівнює фактичні показники з очікуваними енергетичними показниками, з метою визначення блоків і устаткування, працюючих зі зниженою ефективністю. Ця інформація може бути використана персоналом підприємства для планування конкретних контрзаходів.

Ключові характеристики

  1. Точний обчислювальний движок EP – Analytics використовує моделі на основі фізичних принципів для точного розрахунку енергоспоживання турбін, котлів і інших систем та обладнання. Він також розраховує масовий баланс пари та інших енергоносіїв, які подаються в технологічний процес, і може таким чином дати кількісну оцінку втрат енергії і інших дисбалансів в загальній системі.
  2. EP – Analytics призначена для підтримки виробничих підприємств під час впровадження стандарту ISO50001. Програма підтримує методологію, яка використовується в ISO50001, наприклад, цикл PDCA (планування – виконання – перевірка – вжиття заходів), а також такі дії, як управлінський аналіз. Британський інститут стандартів (BSI) оцінив охоплення і функціонал ПЗ EP – Analytics стосовно основних вимог ISO50001:2011E. В BSI підтвердили, що звіт YOKOGAWA про функції EP – Analytics дійсно свідчить про можливість надійній візуалізації даних і забезпеченні відповідності стандарту ISO50001:2011E.
  3. Оскільки в EP – Analytics використовується той самий движок розрахунку енергетичних показників, що і в Visual MESA, існує можливість підвищення функціонала EP – Analytics до системи Visual MESA, яка дозволяє оптимізувати енергоспоживання підприємства в реальному часі, не перериваючи роботи інших систем та обладнання. Саме для цього завдання і була розроблена Visual MESA, якою сьогодні користуються найбільші енергетичні компанії по всьому світу. А у разі потреби підвищення енергоефективності найтехнологічнішого процесу, компанія YOKOGAWA готова запропонувати цілий ряд рішень для вдосконалення управління технологічним процесом та управлінню експлуатацією.

Говорячи про цю нову пропозицію від компанії YOKOGAWA, керівник підрозділу по вдосконаленим рішенням (Штаб-квартири по послугам і рішенням) пан Ким Хок Тэо сказав: “Законодавство у сфері енергетики поступово стає жорсткішим, що веде до зростання витрат на енергетику. Очевидно, що наші замовники зацікавлені в пошуку способів ефективнішого використання засобів вимірів та управління для підвищення своїх енергетичних показників. Завдяки своїм комплексним рішенням, компанії YOKOGAWA є, що їм запропонувати. Я радий, що сьогодні ми змогли додати до наших рішень і EP – Analytics, в партнерстві з Soteica. В майбутньому, наш підрозділ продовжить поставляти найпередовіші рішення для підвищення енергоефективності”.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение