Инжиниринговая компания «Нефтегазхим Сервис»

Другий форум лідерів промислових АСУ – прискорюємося для вирішення накопичених проблем

У Києві, в Академії ДТЭК 18 лютого цього року відбувся 2-й форум лідерів промислових АСУ – розробників, інтеграторів та замовників під егідою АППАУ – Асоціації підприємств промислової автоматизації України. По зазначенню багатьох учасників цього заходу, він став потужним поштовхом для подальшого розвитку промислової АСУ в Україні. Це було реальне включення другої передачі швидкості!

Головними темами форумів були:

  • Визначення портрета ідеального учасника ринку промислового АСУ – розробника, інтегратора, замовника.
  • Стандарти якості АСУ та їх впровадження на Україні.
  • Проблеми прискорення впровадження інновацій в області АСУ в Україні.

Дискусії на форумі були гарячими та плідними. Виступали і замовники промислового АСУ, такі як начальник Департаменту АСУ «Арселор Миттал Кривий ріг» Максим Романов і головний інженер молочного заводу “Рошен” Максим Тютюнник, і розробники – Олег Михайлов, Антон Кротюк, Сергій Пузирко та інші.

За підсумками форуму було зроблено декілька головних висновків:

  • Спостерігається зростання негативних тенденцій на ринку – збільшення корупції, безпрецедентний ціновий тиск, “нагинання” інтеграторів робити безкоштовні проекти для тендерів.
  • В той же час усі учасники форуму відмічали, що потенціал зв’язки “вендор – інтегратор – замовник” далеко себе не вичерпав. Зокрема замовники озвучили задачі, для яких немає задовільних рішень. У зв’язку з цим, варто сказати: згідно з опитуванням замовників, проведеним АППАУ, багато хто з них вважає, що невміння показувати економічну ефективність рішень АСУ є основним недоліком усіх пропозицій постачальників продуктів АСУ на українському ринку.
  • Замовники у своїх доповідях констатували, що рівень вимог до розробників АСУ кардинально інший в порівнянні з дев’яностими роками. Тепер замовники не хочуть вдаватися до деталей і разом з ними писати ТЗ. Замість цього вони вимагають реальну експертизу їх підприємства по частини АСУ і реальні рішення по конкретним проблемам. Саме невміння вітчизняних розробників та інтеграторів надати це змушує замовників звертатися до західних інжинірингових компаній.
  • У зв’язку з цими проблемами була констатована криза довіри в зв’язці “вендор – інтегратор – замовник”. Саме тому АППАУ почав консультації з вендорами для їх об’єднання з метою посилення експортного напрямку – якщо вітчизняний замовник нам не довіряє, пропонуватиме свої послуги зарубіжному. І це повинно стати тривожним сигналом для великих замовників, накшталт “Метінвест”, який був названий «найгіршим замовником за темпом зростання негативних тенденцій».
  • Вартість впровадження АСУ на підприємствах вже не є проблемою за умови, якщо рішення технічно і економічно ефективне (термін окупності впровадження АСУ – до 2 років).
  • Світові стандарти якості вже знаходяться у фокусі розвитку українського ринку АСУ. Але, в той самий час, ми знаходимося лише на самому початку шляху. Радує, що учасники вітчизняного ринку АСУ чітко розуміють, куди слід рухатися. У зв’язку з цим, підписання договору співпраці АППАУ з УкрНДНЦ (національний орган стандартизації) є логічним кроком. Йго мета – прискорити гармонізацію стандартів ISO/IEC в області.

І на заключення. За словами більшості учасників форуму, він пройшов чудово. “Весь день пролетів, як одна хвилина” – ці слова одного з учасників форуму є місткою і точною його характеристикою.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение