Інжинірингова компанія

ПАТ “ОДЕСЬКИЙ НПЗ”

Фото: Вид сверху на ПАО «ОДЕССКИЙ НПЗ»

ПАТ “Одеський Нафтопереробний Завод” розміщено в м. Одесі. Підприємство випускає широку номенклатуру продукції.

  • бензин А-98, А-95, А-92, А-80;
  • дизельне паливо;
  • вакуумний газойль;
  • мазут;
  • реактивне паливо;
  • газ зріджений;
  • нафтобітум дорожній, будівельний, покрівельний;
  • сірку.

ПАТ “Одеський НПЗ” (далі – ОНПЗ) введений в експлуатацію в 1938 році як підприємство паливного напряму з переробкою бакінського мазуту на установках термічного крекінгу вакуумної перегонки.

У 1941 р. установки заводу були евакуйовані в м. Сизрань, де на їх базі побудували Сизранський НПЗ.

У 1949 р. завод був відновлений відповідно до проектної схеми і далі впродовж багатьох років періодично реконструювався. Надалі шляхом зміни технологічної схеми установок НПЗ отримав можливість переробляти нафту замість мазуту.

З 1959 р. ОНПЗ взяв курс на автоматизацію процесів виробництва. У 60-ті нарощувалися потужності первинної переробки нафти, були побудовані об’єкти водопостачання і очисні споруди. Велика реконструкція проводилася в 70-ті роки, в результаті якої були введені в дію установки первинної переробки і вторинної перегонки нафти, а також каталітичного риформінгу. Всі технологічні процеси заводу перекладені на оборотні системи водопостачання. Побудовані ефективні очисні споруди і зупинено скидання промстоків в Чорне море.

ODNPZTube-4c39c18632
ODNPZAvt2-14a909fec2
ODNPZViz-e8cf41e13d
ODNPZAvt-92fb879da0
previous arrow
next arrow
ODNPZTube-4c39c18632
ODNPZAvt2-14a909fec2
ODNPZViz-e8cf41e13d
ODNPZAvt-92fb879da0
previous arrow
next arrow

У 1994 р. введена в експлуатацію установка гідроочищення дизельного палива і авіагасу, що дозволило виробляти дизельне паливо і авіагас зі змістом сірки до 0,05 масового відсотка. Установка побудована “під ключ” італійською фірмою CTIP.

У 1998 р. установка каталітичного риформінгу була перекладена на новий каталізатор американської фірми UOP, що дозволило заводу випускати високооктанові бензини марок А- 80, А- 92 і А- 95.

У 2000 р. керівництвом підприємства було поставлено завдання забезпечити до 2005 року роботу на європейському рівні. Об’єм інвестицій в 2000-2001 роках склав 5,8 млн. дол., а на 2003-2005 рр. на розвиток підприємства було заплановано 68 млн. дол. За минулий період реконструювали установку АВТ з доведенням потужності до 2,5 млн. т/рік, звели об’єкти загальнозаводського господарства, завершили переобладнання ЦЗЛ (ОТК); у 2004 р. ввели в дію установку ізомеризації на основі проекту компанії UOP потужністю 120 тис. т/рік що дозволила збільшити виробництво високооктанових бензинів і почати випуск палива за стандартом Евро- 3. Глибина переробки була збільшена з 48% до 51%.

В період реконструкції 2005-2008 р. р. потужність установки ЭЛОУ-АВТ збільшилася до 2,8 млн. т/рік. Зроблена реконструкція комплексу гідроочищення гасогазойлевой фракції для проведення процесів окремо для реактивного і дизельного палива. Проведені заходи для випуску дизельного палива за нормами Евро-4. За ліцензією фірми “Axens” реалізований проект установки вісбрекінгу гудрону, що дозволило знизити виробництво паливного мазуту і збільшити випуск вакуумного газойля на установці ЭЛОУ-АВТ. Усі ці заходи дозволили збільшити глибину переробки до 74%.

Зараз підприємство може переробляти українську нафту і ту, яку вона імпортує з Близького Сходу та Росії.

Технологічно підприємство розділене на наступні виробничі підрозділи.

Фото: ОНПЗ

Установка атмосферно-вакумной трубчатки (АВТ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 728 аналогових і 640 дискретних сигналів.

Установка вісбрекінгу гудрону (УВ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 484 аналогових і 748 дискретних сигналів.

Установка каталітичного риформінгу (УКР) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 64 аналогових і 37 дискретних сигналів.

Установка вторинної переробки бензинів (УВПБ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 72 аналогових і 88 дискретних сигналів.

Установка комплексу гідроочищення бензинів (УКГБ) – оснащена системою управління DeltaV, системою контролю рівня в резервуарах ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 626 аналогових і 740 дискретних сигналів.

Установка виробництва і зберігання газів і факельних систем (УВЗГіФС) – оснащена системою управління DeltaV, системою контролю рівня в ємностях зрідженого газу ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 48 аналогових і 64 дискретних сигналів.

Товарно-сировинний цех бензинів (ТСЦБ) – оснащений системою управління DeltaV, системою контролю рівня в резервуарах ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 32 аналогових і 64 дискретних сигналів.

Цех водопостачання і каналізації (ВіК) – оснащений системою управління Foxboro, системою управління Дія на базі контроллерів SIEMENS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 80 аналогових і 72 дискретних сигналів.

Бітумна установка (БУ) – оснащена системою управління Дія. На базі контроллерів РЕМИКОНТ Р130. Загальна кількість сигналів системи: 67 аналогових і 218 дискретних сигналів.

Крім того на підприємстві впроваджені системи екологічного моніторингу повітряного середовища, комплексної автоматизованої системи раннього виявлення і сповіщення при надзвичайних ситуаціях.

Усі роботи по проектуванню, монтажу, технічному обслуговуванню і ремонту перелічених вище систем автоматизації і протиаварійного захисту, КВП і засобів аналітичного контролю ПАТ “Одеський НПЗ” виконувалися персоналом ділянки КВПіА. З 2014 року функціонал і персонал ділянки КВПіА ПАТ “Одеський НПЗ” на умовах аутсорсинга були передані до складу ТОВ “НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС”. Співробітники сервісного підприємства брали безпосередню участь в процесі проектування, монтажу, наладки і введення в експлуатацію вказаних систем на всіх етапах розвитку виробництва. Велика частина інженерно-технічного складу (більше 30 працівників) пройшла навчання і практичну підготовку в спеціальних учбових центрах фірм Siemens, ENRAF, EMERSON, HONEYWELL, Yokogawa та ін., про що свідчать відповідні сертифікати.

Попередня стаття
Наступна стаття

ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение