Інжинірингова компанія

ПАТ “ОДЕСЬКИЙ НПЗ”

Фото: Вид сверху на ПАО «ОДЕССКИЙ НПЗ»

ПАТ “Одеський Нафтопереробний Завод” розміщено в м. Одесі. Підприємство випускає широку номенклатуру продукції.

  • бензин А-98, А-95, А-92, А-80;
  • дизельне паливо;
  • вакуумний газойль;
  • мазут;
  • реактивне паливо;
  • газ зріджений;
  • нафтобітум дорожній, будівельний, покрівельний;
  • сірку.

ПАТ “Одеський НПЗ” (далі – ОНПЗ) введений в експлуатацію в 1938 році як підприємство паливного напряму з переробкою бакінського мазуту на установках термічного крекінгу вакуумної перегонки.

У 1941 р. установки заводу були евакуйовані в м. Сизрань, де на їх базі побудували Сизранський НПЗ.

У 1949 р. завод був відновлений відповідно до проектної схеми і далі впродовж багатьох років періодично реконструювався. Надалі шляхом зміни технологічної схеми установок НПЗ отримав можливість переробляти нафту замість мазуту.

З 1959 р. ОНПЗ взяв курс на автоматизацію процесів виробництва. У 60-ті нарощувалися потужності первинної переробки нафти, були побудовані об’єкти водопостачання і очисні споруди. Велика реконструкція проводилася в 70-ті роки, в результаті якої були введені в дію установки первинної переробки і вторинної перегонки нафти, а також каталітичного риформінгу. Всі технологічні процеси заводу перекладені на оборотні системи водопостачання. Побудовані ефективні очисні споруди і зупинено скидання промстоків в Чорне море.

ODNPZTube-4c39c18632
ODNPZAvt2-14a909fec2
ODNPZViz-e8cf41e13d
ODNPZAvt-92fb879da0
previous arrow
next arrow
ODNPZTube-4c39c18632
ODNPZAvt2-14a909fec2
ODNPZViz-e8cf41e13d
ODNPZAvt-92fb879da0
previous arrow
next arrow

У 1994 р. введена в експлуатацію установка гідроочищення дизельного палива і авіагасу, що дозволило виробляти дизельне паливо і авіагас зі змістом сірки до 0,05 масового відсотка. Установка побудована “під ключ” італійською фірмою CTIP.

У 1998 р. установка каталітичного риформінгу була перекладена на новий каталізатор американської фірми UOP, що дозволило заводу випускати високооктанові бензини марок А- 80, А- 92 і А- 95.

У 2000 р. керівництвом підприємства було поставлено завдання забезпечити до 2005 року роботу на європейському рівні. Об’єм інвестицій в 2000-2001 роках склав 5,8 млн. дол., а на 2003-2005 рр. на розвиток підприємства було заплановано 68 млн. дол. За минулий період реконструювали установку АВТ з доведенням потужності до 2,5 млн. т/рік, звели об’єкти загальнозаводського господарства, завершили переобладнання ЦЗЛ (ОТК); у 2004 р. ввели в дію установку ізомеризації на основі проекту компанії UOP потужністю 120 тис. т/рік що дозволила збільшити виробництво високооктанових бензинів і почати випуск палива за стандартом Евро- 3. Глибина переробки була збільшена з 48% до 51%.

В період реконструкції 2005-2008 р. р. потужність установки ЭЛОУ-АВТ збільшилася до 2,8 млн. т/рік. Зроблена реконструкція комплексу гідроочищення гасогазойлевой фракції для проведення процесів окремо для реактивного і дизельного палива. Проведені заходи для випуску дизельного палива за нормами Евро-4. За ліцензією фірми “Axens” реалізований проект установки вісбрекінгу гудрону, що дозволило знизити виробництво паливного мазуту і збільшити випуск вакуумного газойля на установці ЭЛОУ-АВТ. Усі ці заходи дозволили збільшити глибину переробки до 74%.

Зараз підприємство може переробляти українську нафту і ту, яку вона імпортує з Близького Сходу та Росії.

Технологічно підприємство розділене на наступні виробничі підрозділи.

Фото: ОНПЗ

Установка атмосферно-вакумной трубчатки (АВТ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 728 аналогових і 640 дискретних сигналів.

Установка вісбрекінгу гудрону (УВ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 484 аналогових і 748 дискретних сигналів.

Установка каталітичного риформінгу (УКР) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 64 аналогових і 37 дискретних сигналів.

Установка вторинної переробки бензинів (УВПБ) – оснащена системою управління DeltaV, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 72 аналогових і 88 дискретних сигналів.

Установка комплексу гідроочищення бензинів (УКГБ) – оснащена системою управління DeltaV, системою контролю рівня в резервуарах ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 626 аналогових і 740 дискретних сигналів.

Установка виробництва і зберігання газів і факельних систем (УВЗГіФС) – оснащена системою управління DeltaV, системою контролю рівня в ємностях зрідженого газу ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 48 аналогових і 64 дискретних сигналів.

Товарно-сировинний цех бензинів (ТСЦБ) – оснащений системою управління DeltaV, системою контролю рівня в резервуарах ENTIS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 32 аналогових і 64 дискретних сигналів.

Цех водопостачання і каналізації (ВіК) – оснащений системою управління Foxboro, системою управління Дія на базі контроллерів SIEMENS, сучасним польовим обладнанням КВПіА. Загальна кількість сигналів систем: 80 аналогових і 72 дискретних сигналів.

Бітумна установка (БУ) – оснащена системою управління Дія. На базі контроллерів РЕМИКОНТ Р130. Загальна кількість сигналів системи: 67 аналогових і 218 дискретних сигналів.

Крім того на підприємстві впроваджені системи екологічного моніторингу повітряного середовища, комплексної автоматизованої системи раннього виявлення і сповіщення при надзвичайних ситуаціях.

Усі роботи по проектуванню, монтажу, технічному обслуговуванню і ремонту перелічених вище систем автоматизації і протиаварійного захисту, КВП і засобів аналітичного контролю ПАТ “Одеський НПЗ” виконувалися персоналом ділянки КВПіА. З 2014 року функціонал і персонал ділянки КВПіА ПАТ “Одеський НПЗ” на умовах аутсорсинга були передані до складу ТОВ “НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС”. Співробітники сервісного підприємства брали безпосередню участь в процесі проектування, монтажу, наладки і введення в експлуатацію вказаних систем на всіх етапах розвитку виробництва. Велика частина інженерно-технічного складу (більше 30 працівників) пройшла навчання і практичну підготовку в спеціальних учбових центрах фірм Siemens, ENRAF, EMERSON, HONEYWELL, Yokogawa та ін., про що свідчать відповідні сертифікати.

Рік публикації: 2014 р.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение