Інжинірингова компанія

Big Data в промисловості: інновації, до яких доведеться звикати

Термін “Big Data” (Великі Дані) вперше був використаний в 2008 році редактором журналу Nature Кліффордом Лінчем під час написання матеріалу про перспективи розвитку технологій зберігання і обробки великих об’ємів даних.

Фото: Big Data в промышленности

До 2010 року стали з’являтися перші реальні програмні і апаратні рішення від великих компаній (серед них IBM, Oracle, Microsoft), що дозволяють ефективно впроваджувати Big Data в різних галузях бізнесу. У цій статті ми детальніше поговоримо про одну з галузей, а саме – великі сучасні виробництва.

Big Data у виробництві. Принцип роботи

Фото: Что относиться к Big Data в промышленности

Технологічні рішення Big Data є комплектами обладнання, програмного забезпечення і набори сервісних послуг. Їх впровадження і робота на виробництві в загальному випадку виглядають так:

  • виконується монтаж датчиків, автоматичних виконавчих механізмів, контроллерів на основних вузлах і деталях машин;
  • в процесі роботи обладнання здійснюється постійний збір, обробка і записування інформації на різні носії;
  • програмне забезпечення структурує і за запитом надає доступ до певної частини інформації людині або штучному інтелекту;
  • на основі аналізу отриманих даних робляться висновки, наприклад про стан обладнання, ефективності обробки сировини, якість отриманого на виході продукту, необхідність внесення змін до технології виробництва.

Головними характеристиками будь-якого рішення Big Data є об’єм інформації, швидкість її обробки і можливе різноманіття оброблюваних джерел даних. Також, особливо стосовно виробництва, потрібна висока достовірність, тобто точність роботи датчиків.

Ефективність Big Data

Завдання будь-якого виробничника – виготовити максимально якісний продукт при мінімально можливій собівартості. І технології Биг Дата в цьому можуть дуже сильно допомогти. Маючи можливість постійного моніторингу інформації виробники зможуть:

  • скоротити кількість незапланованих простоїв;
  • збільшити продуктивність обладнання;
  • зменшити витрати на експлуатацію (споживання палива, електроенергії, витратні матеріали);
  • запобігати нещасним випадкам.

Big Data планування дає можливість розробки глобальної стратегії розвитку цілого підприємства. Причому максимально ефективною. За допомогою Big Data можна прорахувати терміни окупності обладнання, перспективи зміни технологічних режимів, скорочення або перерозподіл обслуговуючого персоналу.

Чи виправдані витрати на Big Data?

Фото: Схема затрат на Big Data

Чи вигідно вкладати кошти у впровадження Великих Даних вже зараз? Однозначно так. Наприклад, фахівці компанії Caterpillar заявляють, що щорічні втрати її дистриб’юторів через затримку впровадження нових технологій обробки інформації складають 9-18 млрд. доларів.

Індустрія 4.0 диктує свої правила – Big Data рішення, як результат розвитку інтернету речей, міняють усталені бізнес-моделі. Заперечувати це безглуздо. Великі промислові підприємства просто зобов’язані використати нові технологічні розробки, інакше економічні результати підприємства падатимуть і рано чи пізно воно не зможе конкурувати з більше просунутими “сусідами по ринку”.

Якщо Ви плануєте впроваджувати нові рішення по автоматизації на своєму виробництві, у тому числі і з використанням Big Data, то допомогти в цьому зможе компанія “НАФТОГАЗХІМ СЕРВІС”. Звертайтеся, ми виправдаємо довіру.


ОТРИМАТИ ТЕХНІЧНЕ РІШЕННЯ

Автоматизація виробничих процесів починається тоді, коли ставлять завдання, що визначає рівень автоматизації ...

Дізнатися більше
фоновое изображение